Zavod POGLED    
   

Domov

Cenik

Terapevti

Kontakt

Čuječnost

Članki in terapevtske zgodbe

Knjige

Napoved dogodkov

   
   
     
 

Srečanja - podporna skupina za strokovne delavce

Oznake: skupina, strokovni delavci

Skupina je namenjena učiteljem, vzgojiteljem in drugim pedagoškim delavcem.

 

PODPORNA SKUPINA ZA STROKOVNE DELAVCE

Kaj vse se dogaja v našem telesu in naših možganih, ko smo v interakciji z drugimi ljudmi? Kako procesiramo vse vtise in odnose, ki smo jim ves čas izpostavljeni? Se včasih ne prepoznamo in se odzivamo tako, kot si ne bi želeli, pa v kritičnem trenutku nismo zmogli drugače? Ali nam kdaj 'vrže pokrov'?  Se kdaj vrnemo domov vznemirjeni, ogorčeni, iritirani in se ne zmoremo pomiriti? Imamo občutek, da kakšni učenci presegajo naše zmožnosti? Nam je kdaj s kom težko in tem veliko premišljujemo tudi doma? Na kakšen način to prenašamo in kako vzdržimo?

Bolj bomo znali učinkovito poskrbeti zase in vzdrževati zdravo profesionalno distanco, bolj bomo zmogli biti empatični in razumevajoči do naših učenk in učencev terbiti zanje bolj koristni.

Zakaj je potrebna podporna skupina za vse, ki delajo z ljudmi? Vsako delo z ljudmi je tudi srečanje različnih svetov, pogledov, čutenj in doživljanj. Takšni poklici so zahtevni na prav poseben način. Dobro je razumeti, zakaj in kako se odzivamo na posamezne dražljaje, kaj nam govori naše telo. Veliko je knjig, predavanj in izobraževanja, ki nam povedo, kako in kaj je potrebno ravnati, malo knjig pa je takih, ki bi nam povedali, kako zdržati v ključnih situacijah. Vsi vemo, kaj bi smeli in česa ne, ampak problem je tisti trenutek, ko to ne zmoremo. Narava dela v razredu, kjer krožijo različna čutenja, ja zahtevna. Velikokrat se pojavijo občutki jeze, nemoči in ogorčenja. V podporni skupini lahko dobimo ustrezno znanje in čustveno podporo, ki nam bo pomagala to predelati.

Namen teh srečanj  je opremiti ljudi z metodami, ki povečajo njihovo zavedanje in zmanjšajo ranljivost. Skupina pedagoškim delavcem pomaga ovrednotiti, kaj se dogaja, tako da se v svojem poklicu ne trudijo samo preživeti in zdržati, pač pa tudi strokovno in osebno napredovati. V skupini se seznanimo s sodobnimi raziskavami na področju razvoja možganov. Znanje JE moč. Bolj ko razumemo, kakšnim vplivom smo podvrženi, bolj lahko vplivamo, da maksimiziramo dobre in minimiziramo slabe. Najbolj koristi razumevanje svoje lastne fizipsihologije.

Za zadostno skrb zase, morajo znotraj nas zdravo funkcionirati najmanj trije nevrofiziološki (nevropsiholoških) sistemi. Vsi trije morajo biti pod nadzorom, uravnoteženi, celo v najbolj stresnih situacijah.

Možganski mehanizmi, ki operirajo na interpersonalni empatiji.
Drug sistem je odvisen  uravnoteženega delovanja avtonomnega živčnega sistema in regulacija čustvenih vznemirjenj.
Tretje pa zahteva jasno razmišljanje , ki je delno odvisno od uravnoteženega funkcioniranja vseh možganskih struktur.

Skupina je namenjena učiteljem, vzgojiteljem in drugim pedagoškim delavcem.

Skupino oblikujemo po dogovoru z posameznimi šolami in organizacijam ali ko se v centru prijavi dovolj kandidatov. Prijavite se lahko: zavod@pogled.si

Skupina za hčerke

SKUPINA ZA HČERKE: KAKŠNA HČI SEM BILA LAHKO OB SVOJI MAMI
Ne glede na to, koliko smo stare, ali je naša mama še živa, ali smo se že globoko zakoreninjene v svoji lastni družini, ne glede na naš način življenja in naše življenjske okoliščine, smo še vedno hčere svojih mater.
Izkušnja tega odnosa nas je globoko zaznamovala: tako v dojemanju nas samih, kot tudi v odnosih, ki smo si jih ustvarile.
 
POMEMBNOST TEGA ODNOSA
Mama ima osrednjo vlogo v razvoju hčera. Ta odnos je zelo intenziven, kompleksen in v primerjavi z drugimi odnosi zelo izjemen. Mama in hči sta ali naravni zaveznici ali tekmeci. Ta odnos ima izjemno moč v življenju hčera in napoveduje hčerino varno ali ne-varno navezanost v začetku odrasle dobe.
 
PROCES IDENTIFIKACIJE
Od vseh odnosov je tu proces identifikacije najbolj močan. Matere in hčere si vzajemno postavljajo zrcalo, v katerem se vidijo kot zrcalna podoba druga druge. Mati projicira v hčer mlajšo verzijo same sebe. Hči to ponotranji in si ob njej izoblikuje svojo identiteto.
 
NAPETOST TEGA ODNOSA
V ta odnos je vgrajena temeljna napetost. Mati in hči celo življenje iščeta ravnovesje med skrbjo in vodenjem/kritiko/nasveti ter med osamosvajanjem in povezanostjo. Da gre hči lahko skozi proces separacije, potrebuje stabilno navezanost na mamo.
 
STIK Z MATERJO
Hči za svoj razvoj nujno potrebuje stik s svojo mamo. Če tega stika ni, hči nima drugega telesa, ob katerem bi lahko oblikovala svoje telo in psiho. Zato se mora narediti sama. Ta pot pa je čustveno zelo zahtevna. Taka hči se išče in dograjuje skozi številne poraze.
 
NA SKUPINI SE BOMO POGOVARJALE:
  • Odnos mama-hči in zakaj je stik z mamo za hči tako pomemben.
  • Telo v odnosu in oblike navezanosti.
  • Obrazi dovolj dobre mame. Kakšna je dovolj dobra mama?
  • Kako smo se počutile ob svoji mami in kako smo se nanjo odzivale?
  • Kako smo se počutile ob svoji mami?
  • Kakšen je najin odnos?
  • Kako smo se lahko ob mami navezale? Kako se navezujemo in kakšne odnose oblikujemo v življenju?
  • Hčerina potreba po materini fizični in čustveni prisotnosti.
  • Zacelimo si rane.
KDO SE LAHKO VKLJUČI?
Skupina je namenjena polnoletnim ženskam, ki bi rade ovrednotile sebe kot hčerke in svoj odnos z mamo ter našle odgovor na vprašanje, kako so se kot ženske in matere oblikovale ob svoji mami.
 
KDAJ SE BOMO SREČEVALE?
Srečevale so bomo enkrat tedensko ob sredah ob 18.30 v prostorih Družinskega in terapevtskega centra Pogled v Domžalah (http://www.pogled.si). Srečanje bo trajalo dve uri. Ciklus obsega 10 srečanj. Prvo srečanje bo v sredo, 3. aprila 2019.
 
PRIJAVE IN PLAČILO
Prijavite se lako samo za celoten ciklus po mailu: zavod@pogled.si ali andreja.vukmir@pogled.si, po telefonu 064 171 492 ali pri terapevtkah osebno. Prijave sprejemamo do zasedbe mest (10). Cena 10 srečanj znaša 270 eur. Plačilo je mesečno (90€). Ob enkratnem plačilu bomo upoštevali 10 % popust. Pogoj za udeležbo na skupini je plačilo prvega obroka.
 
SKUPINO VODITA
Skupino vodita zakonski in družinski terapevtki Andreja Vukmir Brenčič in stažistka Melisa Spruk

 

 
Januar 2025

Po To Sr Če Pe So Ne
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Koledar dogodkov

 

NOVO V 2019! ŠOLA ČUJEČNOSTI

 

 

 

DO SEDAJ SMO V ZAVODU POGLED IZDALI:

Vzgoja brez drame, celostni razvoj otroških možganov, Daniel J. Siegel, M. D. in Tina Payne Bryson, Ph.D.

 

Vihar v glavi, moč najstniških možganov, Daniel J. Siegel, M. D.

 

Celostni razvoj otroških možganov, Daniel J. Siegel, M. D. in Tina Payne Bryson, Ph.D.

 

Otroška slikanica DIHAM, Andreja Vukmir Brenčič

 

Otroška slikanica MOJE TELO, Andreja Vukmir Brenčič

Čuječnost za otroke in najstnike, priročnik, Debra Burdick

 

  

 
     
  Vse pravice pridržane Zavod POGLED © 2010 - 2025  
 

Postavitev spletnega mesta in gostovanje: Prolog d.o.o., Logatec | 1990 - 2025 | CMSx

Spletna stran brez sejnih piškotov (Session Cookies) ne more delovati pravilno.
Več o tem si lahko preberete na naslednji povezavi www.allaboutcookies.org.
Drugih dodatkov stran nima.